reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Odyssey 44 investuje do FlixMobility

Datum: 13.08.2019

Praha 13. srpna 2019 (PROTEXT) – Dne 26. července 2019 se investiční společnost Martina Kúšika Odyssey 44 stala jedním z partnerů technologické společnosti FlixMobility GmbH, globálního poskytovatele mobility a mateřské společnosti FlixBus a FlixTrain. Odyssey 44 do společnosti vstoupila po boku BlackRock, Baillie Gifford a Luxor Capital group v rámci rozšiřování okruhu partnerů podporujících její další růst a rozvoj. Výše nabývaných podílů, ani ceny transakcí nebudou zveřejněny.
V průběhu července 2019 došlo v rámci zvyšování financování společnosti FlixMobility k rozšíření okruhu investorů. Jedním z nich se stala i investiční společnost Odyssey 44, která spolu s BlackRock, Baillie Gifford a Luxor Capital group nově rozšířila okruh jejích partnerů. V něm se dosud nacházely kromě General Atlantic či globálního lídra v investicích do technologií, společnosti Silver Lake, i TCV, Permira a joint co-investice HV Holtzbrinck Ventures a Evropské investiční banky.
„Těší nás možnost podílet se na novodobém řešení otázky mobility skrze partnerství s FlixMobility. Jsme hrdí, že stojíme po boku tak zvučných jmen, která ve světě investic a technologií hodně znamenají. Věříme, že partnerství, které nyní začínáme budovat, bude pro obě strany dlouhodobě prospěšné a přinese nové trvalé hodnoty pro zákazníky, zaměstnance i obchodní partnery.“, vyjadřuje se k nové investici Martin Kúšik, zakladatel a CEO Odyssey 44.
FlixMobility spolupracuje s více než 300 nezávislými partnery provozujícími 350.000 autobu­sových a vlakových spojení denně a vytvořila v tomto odvětví přes 10.000 pracovních míst. Společnost věří, že takto uzavřená partnerství jí umožní pokračovat v rychlé globální expanzi a uvádění nových produktů na trh. S autobusy FlixBus a vlaky FlixTrain nabízí FlixMobility stále se rozšiřující a integrovanou síť, která umožňuje lidem naplánovat flexibilní cestování. Po USA, kde společnost FlixBus od loňského roku úspěšně působí, je plánována její další expanze i do Jižní Ameriky a Asie. V rámci dceřiné společnosti FlixTrain by mělo v dalších letech docházet ke vstupu na další trhy EU i rozšiřování produktů nabízených na německém trhu. Ve snaze přivést chytrou a ekologickou mobilitu ještě více lidem připravuje FlixMobility spuštění spolujízdy FlixCar, která rozšíří stávající síť pod značka mi FlixBus a FlixTrain, a nabídne tak zákazníkům ještě více destinací. FlixMobility aktuálně provozuje své spoje v 29 zemích a její služby v loňském roce využívalo 45 milionů cestujících.
“Jsme potěšeni obrovským nadšením vysoce renomovaných investorů, kteří nám pomáhají nabízet chytrou, dostupnou a udržitelnou mobilitu ještě více lidem," řekl Jochen Engert, CEO a zakladatel společnosti FlixMobility. „Za podpory Baillie Gifford, Luxor Capital Group, Odyssey 44 a BlackRock skrze fondy a účty, které spravuje, jsme na uskutečnění našich ambiciózních plánů dobře připraveni. Od vstupu na trh před 6 lety jako německý startup jsme ušli velký kus cesty a nyní jsme se dostali na pozici lídra v oblasti dálkové mobility v Evropě. Další naší zastávkou bude zelená mobilita po celém světě.“ „Společnost FlixMobility patří mezi významné světové hráče v sektoru. Z našeho pohledu tvoří v některých regionech na základě svého jedinečného a dnes již těžko replikovatelného business modelu v podstatě nový trh, na němž je lídrem. Věříme, že společnost má ve svých rukách všechny předpoklady pro další úspěšný růst. Navíc tak činí v souladu s hodnotami a kritérii, které v Odyssey 44 vyznáváme“, říká Hani Himmat, Chief Investment Officer Odyssey 44.
Společnost Odyssey 44 tak rozšiřuje své stávající portfolio, v němž se nachází podíl v řetězci se sportovním vybavením Sportisimo a v Direct pojišťovně.
O společnosti Odyssey 44
Odyssey 44 je rodinná firma založena roku 2014 se sídlem v Praze. Spravuje majetek rodiny Kúšiků. Zakladatel Martin Kúšik se téměř 20 let věnoval investičnímu podnikání a byl spolumajitelem investiční skupiny Penta. Hlavním cílem Odyssey 44 je investovat do výjimečných podniků, které vytváří trvalé hodnoty pro své zákazníky a zaměstnance. Jsme přesvědčeni, že když budeme mít na prvním místě překonávání jejich očekávání, dlouhodobý růst hodnoty našich investic přijde jako důsledek.
www.odyssey44.com
Kontakt:
Lucie Čížková
PR manager
cizkova@odyssey44.com

pridej.cz

Nakupte snadno Bitcoin

Kde koupit Bitcoin
  • Česká firma
  • Vklady a výběry v CZK, EUR (CZK bez poplatků)
  • Nízké poplatky, rychlé vklady a výběry
  • Fio banka
  • Obchodování - Bitcoin, Litecoin
  • Komunikace a podpora v češtině

Reklama

ABCsleva.cz - slevové nabídky

abcsleva_b.png Přehled slevových nabídek na jednom místě, denně nové slevy, jídlo, krása, pobyty, zboží. Možnost nastavení hlídání slev se zasíláním na email.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit