reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Mori Building: projekt městské obnovy v centru Tokia

Datum: 23.08.2019

Tokio 23. srpna (PROTEXT/Busi­nessWire)- Společnost Mori Building představuje rozsáhlý projekt městské obnovy v centru Tokia
Inovativní víceúčelový rozvoj vytvoří městské centrum plné zeleně
Společnost Mori Building Co., Ltd., přední developer městských zástaveb, zahájila výstavbu svého projektu obnovy městského okrsku Toranomon-Azabudai kategorie 1. Jedná se o projekt masivní obnovy města zaměřený na revitalizaci velké oblasti centrálního Tokia. 5. srpna se uskutečnil ceremoniál zahájení výkopových prací. Dokončení projektu je naplánováno na konec března 2023.
Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Úplnou verzi zprávy najdete zde: https://www.businesswire.com/…21005445/en/
Základním konceptem projektu Toranomon-Azabudai je „moderní městská vesnice“, jedinečná obytná čtvrť, která spojí sofistikovanost obrovského velkoměsta s intimitou malé vesnice v centru Tokia. Bude se rozkládat na ploše přibližně 8,1 hektarů, podobně jako newyorské Rockefellerovo centrum, a její součástí bude rozsáhlá zelená plocha o celkové rozloze 24.000 m2, včetně centrálního náměstí o rozloze 6000 m2. Celková podlahová plocha bude 860.400 m2, z toho 213.900 m2 budou zabírat kancelářské prostory, a asi 1400 bytové jednotky. Bude zde žít a pracovat asi 20.000 adminis­trativních pracovníků a 3500 obyvatel, a očekává se, že toto zcela nové městské centrum ročně navštíví 25 až 30 milionů lidí.
Jeho základní konstrukce budou zahrnovat špičkové seismické návrhy a technologie s vyhrazenými elektrárnami dodávajícími elektřinu do celé obytné čtvrti. Projekt je navržen tak, aby poskytoval bezpečné město, které umožní lidem žít a pracovat i v případě velké katastrofy na úrovni zemětřesení ve východním Japonsku. Nepřekonatelná bezpečnostní a zajišťovací opatření společnosti Mori Building jsou navržena pro výstavbu města, do kterého se budou lidé raději stěhovat než utíkat ven.
Zeleň a wellness pro lepší životní styl
Projekt Toranomon-Azabudai vytvoří zkombinováním různých prvků a vybudováním vlastního světa „jedinečný prostor zaměřený na lidi“. Projekt vytvoří hladké propojení pro kanceláře, obytné prostory, hotel, mezinárodní školu, maloobchody, restaurace a kulturní zařízení, a tím zajistí uspořádání každodenního života, včetně práce, učení, rekreace, interakce a relaxace. Tento projekt, založený na moderních prvcích, které budou zahrnovat venkovské náměstí obklopené zelení, vytvoří městský prostor, kde lidé zažijí harmonii s přírodou a navzájem si poskytnou kreativní inspiraci. Realizace tohoto projektu představuje daleko více než pouhé seskupení budov. Je to integrovaný sociální ekosystém plánovaný se zaměřením na lidi.
Klíčovým tématem projektu je obrovské centrální náměstí o rozloze 6000 m2, které nabídne „zelené wellness“, kde se lidé z různých komunit mohou shromažďovat a setkávat. Značná část oblasti, včetně prostor na vrcholu pódiových budov, bude pokryta zelení, aby bylo možné využít stupňovité architektury. Budou zde více než dva hektary zeleně, včetně centrálního náměstí, které se stane bezproblémovou městskou oázou plnou stromů, květin a vodních ploch.
100% elektřiny dodávané do celé obytné čtvrti bude pocházet z obnovitelných zdrojů, které splňují cíle stanovené v mezinárodní iniciativě RE100 v oblasti životního prostředí, realizované britskou klimatickou skupinou. Duševní a tělesná pohoda lidí žijících a pracujících v oblasti bude podporována wellness programy, které budou zahrnovat zdravotnická zařízení, sportovní zařízení, trh s potravinami, restaurace a prostředí centrálního náměstí. Společnost Mori Building požádá o certifikaci projektu WELL Building StandardTM v rámci institutu International WELL Building Institute™.
Město, které hladce spojí různé aspekty života lidí
Výsledkem projektu Toranomon-Azabudai bude městské prostředí, které bude bez problémů kombinovat různé aspekty života lidí: práci, bydlení, relaxaci, setkání, učení a hry. Společnost Mori Building se nezaměřuje jen na návrh městských zařízení, jako jsou kanceláře, obytné prostory a hotely, ale přistupuje k rozvoji z hlediska lidské činnosti a odstraňování překážek mezi zařízeními. Zde budou různá zařízení spolupracovat a vzájemně na sebe působit, a nabídnou lidem příležitost poznat zcela nový životní styl. Bude to místo, kde budou lidé moci trávit svůj život v souladu s přírodou, kde se budou setkávat a žít v komunitě, a kde budou moci prožít tvořivý a stimulující život. Celé město plné zeleně se stane místem pro učení, pracovištěm, domovem a dětským hřištěm.
Přední světoví inovátoři pomáhají uskutečnit myšlenku „moderní městské vesnice“
Přední světoví tvůrci se shromáždili, aby vytvořili návrh této jedinečné „moderní městské vesnice“. Společnost Mori Building hrála v organizaci projektu klíčovou roli. Veřejnou sféru a architekturu nižší úrovně vytvořila společnost Heatherwick Studio z Velké Británie, pod vedením Thomase Heatherwicka, návrháře a tvůrce olympijského kotle v Londýně 2012. Tři mrakodrapy navrhla společnost Pelli Clarke Pelli Architects z USA pod vedením zesnulého Césara Pelliho a Freda Clarka. Obchodní prostory navrhla japonská společnost Sou Fujimoto Architects pod vedením Sou Fujimota. Zúčastnili se také další významní odborníci z celého světa.
Hlavní zúčastnění architekti, tvůrci a návrháři
- Thomas Heatherwick,
Zakladatel společnosi Heatherwick Studio
- César Pelli (dec.)
Pelli Clarke Pelli Architects
- Fred Clarke
Pelli Clarke Pelli Architects
- Sou Fujimoto
Sou Fujimoto Architects (Japonsko)
- Glenn Pushelberg a George Yabu
Yabu Pushelberg (Kanada)
- Marco Costanzi
Marco Costanzi Architects (ltálie)
- Soo K. Chan, SCDA (Singapur)
Tyler Brûlé, Winkreative (Velká Británie)
Spojení „Hills“ a vytvoření nového kulturního a ekonomického srdce Tokia
Strategická oblast společnosti Mori Building, která zahrnuje okrsek vymezený projektem Toranomon-Azabudai, se rozkládá v centru Minato City v Tokiu. Tato oblast je již dlouho považována za mezinárodní. Působí zde mnoho společností zaměřených na zahraniční podnikání a žije zde velké množství zahraničních obyvatel. Tato oblast, bohatá na mezinárodní účast, rozmanitost a kulturu, má mimořádně silný potenciál stát se novým mezinárodním centrem Tokia.
Nová lokalita projektu sousedí s komplexem ARK Hills společnosti Mori Building uprostřed mezi Roppongi Hills, „kulturním srdcem Tokia“ a Toranomon Hills, „světovým obchodním centrem“. Tyto stávající projekty „Hills“ budou propojeny projektem Toranomon-Azabudai. To posílí rozvoj celé oblasti a vytvoří nové mezinárodní městské centrum i nové kulturní a hospodářské centrum v srdci Tokia.
Přehled projektu
Název projektu: Projekt městské obnovy okrsku Toranomon-Azabudai Kategorie 1
Realizátor projektu: Toranomon-Azabudai District Urban Redevelopment Association
Plocha lokality: cca 8,1 hektarů
Podlahová plocha: cca 63.900 čtverečních metrů
Celková podlahová plocha: cca 860.400 čtverečních metrů
Budovy: obytné (1400 jednotek), kanceláře (cca 213.900 m2), obchodní prostory (cca 150 obchodů), hotel (cca 120 pokojů), mezinárodní škola (cca 14.000 m2), centrální náměstí (cca 6000 m2), kulturní zařízení (přibližně 9000 m2)
Zeleň: cca 2,4 hektarů
Parkoviště: cca 1880 míst
Náklady na projekt: cca 580 miliard JPY
Členové: 285 držitelů práv (stav k březnu 2019)
Zahájení výstavby: 5. srpna 2019
Plánované dokončení: 31. března 2023
Pokud chcete obrázky upravit, nebo pokud byste rádi získali materiály, které zde nejsou k dispozici ke stažení (např. fotografie návrhářů), kontaktujte prosím pana Webera
Shandwicka v Japonsku e-mailem na adrese moribldg@webershandwick.com. Odkaz ke stažení: (23. září 2019)
https://bit.ly/2TKtmUu
Heslo:mori20×x
O společnosti Mori Building
Společnost Mori Building je inovativní městský developer se sídlem v Tokiu. Společnost se zaměřuje na maximalizaci atraktivity měst vytvářením a rozvojem bezpečných, udržitelných a kosmopolitních městských center založených na její jedinečné koncepci výškových center Vertical Garden City (Město vertikálních zahrad) pro podnikání, vzdělávání, volný čas a bydlení. Koncept byl použit v mnoha důležitých projektech společnosti, včetně ARK Hills, Roppongi Hills a Toranomon Hills v Tokiu a v Šanghajském světovém finančním centru. Společnost Mori Building se zabývá také leasingem nemovitostí, řízením projektů a konzultacemi. Navštivte prosím stránky www.mori.co.jp/en.
Originální verzi zprávy najdete na serveru businesswire.com: https://www.businesswire.com/…21005445/en/
Kontakty:
Dotazy mezinárodních médií
Vztahy s veřejností, Mori Building Co., Ltd.
Tel +81 (0)3–6406–6606
Fax +81 (0)3–6406–9306
E-mail: koho@mori.co.jp
Weber Shandwick Japonsko
Kaya Tanabe (telefon: +81 (0)90 7726 7027), Reina Matsushita (+81 (0)80 2375 0295), Mayuko Harada (+81 (0)90 9006 4968) nebo Masashi Nonaka (+81 (0)80 1037 7879)
E-mail: moribldg@webershandwick.com
Zdroj: Mori Building Co., Ltd.
ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.
Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.
(BW)

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit