reklama

monitoring zpravodajství 24 hodin denně

Přidat server

Přidat PR článek

PřihlásitRegistrovat

Barrandovská stěna - zabijákem motorů

Datum: 11.06.2019

Praha 11. června 2019 (PROTEXT) – Není to nadsázka. Tato stěna nejen že už pět let zůstává stále čistá, ale ona také dokáže čistit vzduch od zplodin výfukových plynů a dalších jedovatých látek v ovzduší.
Zeď je natřena speciálním ochranným nátěrem FN®, který zajišťuje její účinnou a dlouhodobou ochranu proti tmavnutí působenému usazováním prachových částic špíny, které jsou rozptýleny v ovzduší a účinně a dlouhodobě zamezuje růstu řas a plísní a zároveň plní environmentální funkci – čistí okolní vzduch od nebezpečných látek.
Protihluková bariéra je v těsné blízkosti velmi rušné křižovatky, kde denně projede cca 30 tis. automobilů. Dochází zde k velmi rychlému usazování špíny na neošetřeném povrchu. Již po dvou letech byl zřetelně vidět barevný rozdíl mezi plochami, které jsou opatřeny ochranným nátěrem FN® a povrchem, na kterém nátěr nebyl aplikován. Úmyslně neošetřené plochy (ve formě čtverců a svislých pruhů na fotografii) nám dnes po několika letech indikují míru zašpinění.
A dnes spolu s českými vědeckými kapacitami můžeme směle říci, že nátěr ani po 5 letech neztrácí svoji schopnost a účinnost, není opotřebovaný. Dokonce již dokážeme změřit, jak velké množství a jaké nebezpečné látky dokáže vyčistit.
Pro jednoduchou představu vědci spočítali, že tato stěna vyčistí denně tolik vzduchu, kolik spotřebuje 200 lidí za celý rok. Když to převedeme na automobilová čísla tyto plochy natřené funkčním nátěrem FN® likvidují zplodiny z 28 aut s dieselovými motory po celou dobu jejich životnosti. Je to, jako bychom tato auta úplně eliminovali z provozu. A my takto „zabíjíme“ již několik let (díky této stěně) každý rok 28 motorů, které celkově ročně najednou cca 700.000 km. Nehledě na to jsme vyčistili tuto pražskou část od desítek tun exhalátů a dalších toxických látek.
Ochranné a environmentální funkce nátěru použitého na Barrandovské protihlukové bariéře nejsou založeny na využití jedovatých chemických látek.
Povrchová vrstva vytvořená funkčním nanonátěrem FN® využívá fyzikálního jevu – fotokatalýzy. Za tímto speciálním nátěrem nestojí nikdo jiný, než český vědec Ing. Jan Procházka, Ph.D., který mimo jiné vyvinul baterii HE3DA.
Vzhledem k mimořádně vysoké fotokatalytické účinnosti funkčních nátěrů FN® si výrobce může dovolit poskytnout (jako jediný na trhu) garanci na funkci dlouhodobě čistého vzhledu povrchů v délce trvání min. 10 let.
Pojďte společně s námi „zabíjet“ další motory, čistit vzduch a dělat naše města čistějšími a krásnějšími.
Kontakt:
Tiskovou zprávu vydala společnost FN-NANO s.r.o.
Pro více informací se obracejte na: fn@fn-nano.com nebo Blanka Zajíčková., mob.: +420 724 309 696, e-mail: zajickova@fn-nano.com

pridej.cz

Reklama

Srdcetvor.cz - handmade

srdcetvor-handmade.png Nákupní galerie rukodělných výrobků, služeb a materiálů. Můžete si zde otevřít svůj obchod a začít prodávat nebo jen nakupovat.

Hledej-hosting.cz - webhosting, VPS hosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových, multihosting a VPS hosting programů s možností jejich pokročilého vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.Partneři:

www.linuxportal.cz

Webhosting zajišťuje:

Webhosting

Copyright © 2006 - 2019 rssMonitor.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz


Partnerské odkazy: Údržba bazénů  Dřevěná okna  Vydělávejte ON-LINE.  Bazény, sauny

TOPlist

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit